D-I at Troy
Northmont vs. Stebbins, 6 p.m.
Fairborn vs. Franklin, 7:30 p.m.
D-II at Tecumseh
Ben Logan vs. Bellefontaine, 6 p.m.
Kenton Ridge vs. Eaton, 7:30 p.m.
Tue., Feb. 21
D-I at Troy
Lebanon vs. Edgewood, 6 p.m.
D-I at Vandalia-Butler
Springboro vs. Troy, 6 p.m.
D-I at Lakota East
Hamilton vs. Ursuline, 6 p.m.
Walnut Hills vs. Little Miami, 7:30 p.m.
D-I at Sycamore
Middletown vs. Kings, 6 p.m.
Anderson vs. Lakota West, 7:30 p.m.
D-II at Lebanon
Valley View vs. Monroe, 6 p.m.
Wilmington vs. Thurgood Marshall, 7:30 p.m.
D-II at Tecumseh
Urbana vs. Tippecanoe, 6 p.m.
Spg. Shawnee vs. Trotwood-Madison, 7:30 p.m.
D-II at Walnut Hills
Wyoming vs. Goshen, 6 p.m.
Batavia vs. Taft, 7:30 p.m.
D-III at Wilmington
CHCA vs. Cin. SCD, 6 p.m.
Greeneview vs. Williamsburg, 7:30 p.m.
D-III at Fairfield
St. Bernard vs. Badin, 6 p.m.
Clark Montessori vs. Maderia, 7:30 p.m.
D-III at Franklin Monroe
Dayton Christian vs. Miami East, 6 p.m.
Northridge vs. Versailles, 7:30 p.m.
D-IV at Monroe
Fayetteville Perry vs. Middletown Christian, 6 p.m.
Miami Valley Christian Academy vs. Cin. Christian, 7:30 p.m.
D-IV at Sidney
Troy Christian vs. Botkins, 6 p.m.
Mississinawa Valley vs. Jackson Center, 7:30 p.m.
Wed., Feb. 22
D-I at Troy
West Carrollton vs. Wayne, 6 p.m.
Northmont/Stebbins vs. Fairborn/Franklin winners, 7:30 p.m.
D-I at Vandalia-Butler
Centerville vs. Beavercreek, 6 p.m.
Fairmont vs. Tecumseh, 7:30 p.m.
D-I at Lakota West
Lakota East vs. Princeton, 6 p.m.
McAuley vs. Sycamore, 7:30 p.m.
D-I at Sycamore
Harrison vs. Mt. Notre Dame, 6 p.m.
Oak Hills vs. Glen Este, 7:30 p.m.
D-II at Tecumseh
Belmont vs. Carroll, 6 p.m.
Ben Logan/Bellefontaine vs. Kenton Ridge/Eaton winners, 7:30 p.m.
D-II at Walnut Hills
Hughes vs. Mariemont, 6 p.m.
McNicholas vs. Indian Hill, 7:30 p.m.
D-III at Wilmington
Ripley Union-Lewis vs. Bethel-Tate, 6 p.m.
Waynesville vs. Purcell Marian, 7:30 p.m.
D-III at Franklin Monroe
Dixie vs. Madison, 6 p.m.
Brookville vs. WL-Salem, 7:30 p.m.
D-IV at Brookville
Twin Valley South vs. Covington, 6 p.m.
Southeastern vs. Yellow Springs, 7:30 p.m.
D-IV at Monroe
Cin. College Prep vs. Cedarville, 6 p.m.
Cin. Country Day vs. Felicity-Franklin, 7:30 p.m.
D-IV at Sidney
Ansonia vs. Fort Loramie, 6 p.m.
Mechanicsburg vs. Russia, 7:30 p.m.
Thu., Feb. 23
D-I at Lakota East
Mason vs. Amelia, 6 p.m.
Turpin vs. Fairfield, 7:30 p.m.
D-II at Lebanon
Alter vs. Valley View/Monroe winner, 6 p.m.
Bellbrook vs. Wilmington/Thurgood Marshall winner, 7:30 p.m.
D-III at Franklin Monroe
Northwestern vs. Arcanum, 6 p.m.
Preble Shawnee vs. Anna, 7:30 p.m.
D-IV at Brookville
Catholic Central vs. Tri-Village, 6 p.m.
Franklin Monroe vs. Newton, 7:30 p.m.
Fri., Feb. 24
D-I at Troy
Sectional final, 6 p.m.
Sectional final, 7:30 p.m.
D-I at Sycamore
Sectional final, 6 p.m.
Sectional final, 7:30 p.m.
D-II at Walnut Hills
Sectional final, 6 p.m.
Sectional final, 7:30 p.m.
Sat., Feb. 25
D-I at Vandalia-Butler
Sectional final, 1 p.m.
D-II at Tecumseh
Sectional final, noon
Sectional final, 1:30 p.m.
D-III at Wilmington
Sectional final, 1 p.m.
Sectional final, 2:30 p.m.
D-III at Fairfield
Sectional final, 1 p.m.
D-III at Franklin Monroe
Sectional final, 11 a.m.
Sectional final, 12:30 p.m.
Sectional final, 2 p.m.
D-IV at Brookville
Sectional final, noon
Sectional final, 1:30 p.m.
D-IV at Monroe
Sectional final, 12:30 p.m.
D-IV at Sidney
Sectional final, noon
Sectional final, 1:30 p.m.
Mon., Feb. 27
D-I at Lakota East
Sectional final, 6 p.m.
Sectional final, 7:30 p.m.
Tue., Feb. 28
D-I at Lakota East
Sectional final, 6 p.m.
About the Author