Caption

High School Wrestling Honor Roll: Ranking the area’s best

Wrestling Honor Roll

106

Name School W L Falls

Cole Skinner Madison 6 0

Branson Amway Graham 14 1 5

Kellan Anderson Covington 22 2 6

Josh Miller Edgewood 22 2 12

Caleb Thomas Monroe 23 5

Matt Motter Butler 20 6 12

Jorden Zigo Trotwood 16 5 8

Trace Braun Graham 15 5 7

Olivia Shore Miami East 18 6 8

»RELATED: Archdeacon on Miami East’s Olivia Shore

»RELATED: Jordan brothers return to Graham, lead OSU past Purdue

113

Name School W L Falls

Zach Shupp Fairfield 22 1 16

Cael Vanderhorst Covington 23 2 17

Tanner Jordan Graham 23 2 15

Matt Verdes Butler 26 5 14

Kaleb Ream Shawnee 25 5

Amir Harris Trotwood 19 4 11

Collin Lovett Miamisburg 24 5 14

Olathe Siegla Edgewood 16 5 8

120

Name School W L Falls

Graham Shore Miami East 26 1 17

Bryce Davis Kenton Ridge 26 2 19

Jake Gentry Ross 21 2 7

Logan Hoskins Butler 27 3 16

Austin Lacey Greenville 17 2 9

Sam Eastes Wilmington 13 2 7

Kanden Pitman Xenia 7 1

Andrew Hutchinson Tri-County North 16 3

Jacob Poling Versailles 21 3 7

Peyton Brown Milton-Union 28 6

Alek Martin Graham 16 4 11

Moustapha Bal Fairfield 18 5 9

126

Name School W L Falls

Tommy Hoskins Legacy Christian 4 0 2

Joe Pascale Troy 29 2 14

Mason Kleinberg Springboro 21 2 13

Lane McCombs Southeastern 33 5

Gavyn Grim Urbana 30 5

Nick Moore Graham 17 3 14

Jabari Thomas Fairfield 22 4 13

Isaiah Wortham Chaminade Julienne 16 3 6

Aundre Zorres Middletown 29 6 14

Hunter Donnan Tecumseh 25 6 11

Kaleb Nickels Miami East 22 6 13

Bailey Suddeth Butler 16 6 5

Sam Price Monroe 20 6

Kyson Cook Kenton Ridge 23 7 16

Cole McGuire Miamisburg 21 7 3

132

Name School W L Falls

Wade Monebrake Eaton 26 2 10

Ronnie Pietro Butler 23 4 4

Sam Herndon Piqua 16 3 9

Cyle Wells Tecumseh 25 5 16

Andrew Knick Northmont 24 6 10

Preston Platfoot Versailles 23 6 10

Jason Truxall Middletown 25 7 18

Bryce Stamps Kenton Ridge 24 7 20

Chase Trainer Greenon 16 5 11

Clint Brown Legacy Christian 9 3 1

138

Name School W L Falls

Alex Isbrandt Miami East 30 1 23

Ben Sherrill Bellbrook 17 1 7

Gavin Bell Beavercreek 23 2 0

Drew Price Madison 20 2

Cole Mefford Indian Lake 16 2 12

Cole Houser Ben Logan 23 3 17

JD Stickley Graham 5 1 2

Kameron Cox Greenon 15 3 10

Judah Thomas Middletown 21 5 11

Travis Howard Preble Shawnee 20 5 13

Justin Boyle Edgewood 23 7 17

Brayden Ploehs Ross 21 6 7

Thomas McGraw Chaminade Julienne 16 6 9

145

Name School W L Falls

Ryan Whitten Stebbins 28 3 15

Dylan Schenck Milton-Union 25 3

Mitch Moore Graham 21 3 17

Micah Marshall Chaminade Julienne 19 3 12

Thomas Foster Waynesville 21 4 9

Amar Thomas Fairfield 18 4 5

Austin Mullins Wayne 11 3 6

Zane Strubler Miami East 24 7 20

Nick Machuca Chaminade Julienne 16 6 7

152

Name School W L Falls

Drew Wiechers Centerville 19 2 3

Jestin Love Butler 25 3 16

Keringten Martin Covington 20 3 10

Jordan Hardrick Wayne 18 3 5

Joey Sanchez Graham 17 3 9

Damion Williams Urbana 29 5

Brady Wilson Stebbins 23 4 16

Hayden Pummel Indian Lake 17 4 6

Dominic Finch Shawnee 19 5

Alec Hall Tecumseh 12 4

160

Name School W L Falls

Ryan Thomas Graham 22 1 13

Joey Bradberry Lakota West 26 3 10

Sean Mondello Talawanda 15 2 6

Dylan Knotts Indian Lake 20 3 13

Carston King Oakwood 30 5

David Frederick Chaminade Julienne 15 3 12

Connor Beerman Fairfield 14 3 7

Isaac Allen Wilmington 18 4 12

Dylan Gray Edgewood 20 5 6

Nevan Snodgrass Fairmont 13 3 4

Devin Oligee Madison 21 5

Trey Williams Urbana 27 8

170

Name School W L Falls

Rocky Jordan Graham 19 0 13

Jesse Mitchell Southeastern 35 1

Skylar Davis Northeastern 25 7

Tyler Gigandet Versailles 20 6 11

Tommy Rowe Tecumseh 21 6 11

Ethan Cyrette Butler 27 9 18

182

Name School W L Falls

Connor Dixon Indian Lake 22 2 16

Sebastian Beachler Miamisburg 26 2 19

Sam Matthews Shawnee 29 4

Hunter Johns Chaminade Julienne 19 3 12

Jansen Love Butler 19 4 14

Andrew Shaffer Graham 19 4 5

Isaac Grilliot Versailles 18 5 9

Matt Welker Miami East 12 4 9

Jake Kowalski Springboro 12 4 8

Spencer Reynolds Eaton 15 5 9

195

Name School W L Falls

Zach Banks Madison 17 2

Cole Mefford Indian Lake 16 2 12

Gage Braun Graham 15 3 8

Dylan Moran Northmont 21 5 11

Hunter Lester Franklin 16 4 7

Justin Eyler Brookville 15 5 12

Levi Morrison Greenon 12 4 9

Blake Justice Lebanon 21 7 10

220

Name School W L Falls

Joe Cochran Springfield 16 0 9

Isaac Craft Urbana 32 3

Brenden Dalton Miami East 24 3 14

Johnny Shafer Graham 22 3 14

Gage Johnson Franklin 19 3 14

Gene Underhill Middletown 12 2 11

Gavin Murphy Fairborn 20 4 13

Carter Winch Oakwood 27 7

Bryan Heyward Northmont 20 6 6

285

Name School W L Falls

Jeffrey Ware Versailles 22 3 12

Peyton Bartley Xenia 28 4 22

Jacob Padilla Wayne 19 5 12

Alex Coleman Ross 18 5 10

Jon Hardin Miamisburg 18 5 10

Josiah Leasure Triad 14 4

Drake Miller Oakwood 27 8

Wrestlers must win at least 75 percent on their matches to be listed on the honor roll. All submissions for inclusion are due every Sunday to John Cummings at ksjcummings@sbcglobal.net.

Recommended for you

Recommended for you

Recommended for you

Most read

  1. 1 Newborn boy dies after Dayton mother finds child not breathing
  2. 2 Dayton Obituaries
  3. 3 Can you help Trotwood police find critical missing 16-year-old girl?

More from Daytondailynews