High School Football: Division VI, VII All-Ohio teams

Below are the Ohio Prep Sportswriters Association All-Ohio football teams for Division VI and Division VII.

DIVISION VI

Offensive Players of the Year: Beau Brungard, New Middletown Springfield; D.J. Newman, Archbold; Bryce Schondelmyer, Arcanum

Defensive Player of the Year: Norey Johnson, Cincinnati Deer Park

Coaches of the Year: James Lee, KIPP Columbus

First Team Offense

QB: Tyler Buescher, West Jefferson, 6-0, 155, sr.; Drew Carter, Nelsonville-York, 6-1, 185, sr.; D.J. Newman, Archbold, 6-1, 175, sr.; Beau Brungard, New Middletown Springfield, 6-0, 195, sr.; Andre Yarber, Oberlin, 5-11, 180, sr.; Bryce Schondelmyer, Arcanum, 6-2, 195, jr.

RB: Maeson Long, Beverly Fort Frye, 5-10, 165, sr.; Lincoln Mollenkopf, North Robinson Colonel Crawford, 5-9, 170, sr.; Jake Gill, Creston Norwayne, 5-10, 185, jr.; Will Butler, Mogadore, 6-3, 200, jr.; Ashton Snell, Cincinnati Country Day, 5-10, 165, sr.

WR/TE: MJ Book, West Jefferson, 6-4, 190, sr.; Gavin Bailey, Archbold, 6-1, 160, sr.; Tyler Schwieterman, Coldwater, 6-4, 190, sr.; Ty Powell, Dayton Christian, 6-1, 185, sr., Brennen Troutwine, Arcanum, 5-10, 160, sr.

OL: Casey Brooker, Beverly Fort Frye, 6-2, 260, sr.; Easton Korody, Carey, 6-5, 280, sr.; Mason Ringler, Ashland Crestview, 6-2, 220, jr.; Travis Owen, Sullivan Black River, sr.; Lucas Datillo, New Middletown Springfield, 5-10, 195, soph.; John Avalon, Middlefield Cardinal, 6-1, 265, sr.; Grant Albers, Anna, 6-4, 280, sr.

K: Rece Verhoff, Columbus Grove, 5-7, 150, sr.

ExplorePHOTOS: Coldwater vs. Carey, Division VI state championship game

First Team Defense

DL: Gavin Carpenter, Barnesville, 5-8, 255, sr.; Owen Barker, Ashland Crestview, 6-3, 185, jr.; Baeden Hancock, Defiance Tinora, 6-0, 235, sr.; Marshall Yelkin, New Middletown Springfield, 5′11, 200, sr.; Cayden Sherepita, Wellington, 6-3, 215, sr.; Sidikiba Kaba, KIPP Columbus, 6-3, 270, jr.

LB: Riordan Stauffer, Fairbanks, 6-3, 240, sr.; J.D. Brumfield, Proctorville Fairland, 6-0, 195, sr.; AJ Schafer, Columbus Grove, 6-0, 210, jr.; Owen Johnson, Liberty Center, 5-11, 210, sr.; Aaron Groner, New Middletown Springfield, 5-8, 200, sr.; Michael Miles, Garfield Heights Trinity, 6-1, 190, jr.; Jake Hurst, Mechanicsburg, 5-9, 190, sr.

DB: Dan Wagner, Columbus Africentric, 6-0, 165, sr.; Connor Morse, Ashland Crestview, 5-9, 170, sr.; Aidan Stephens, LaBrae, 6-1, 180, sr.; Tyler Mrakuzic, Sullivan Black River, 5-11, 154, jr.; Norey Johnson, Cincinnati Deer Park, 6-3, 192, sr.

P: Emilio Duran, Ottawa Hills, 6-0, 175, jr.

Second Team Offense

QB: Cy Starcher, Marion Elgin, 6-1, 180, sr.; Tamir Wynn, KIPP Columbus, 5-11, 170, jr.; Ian Ellis, Beverly Fort Frye, 6-0,185, sr.; C.J. Hannahs, Barnesville. 5-8, 145, jr.; Jack Talkington, Canton Central Catholic, 6-2, 215, jr.; Aaron Conley, Mechanicsburg, 5-9, 180, sr.

RB: Kevin Kline, Marion Elgin, 6-0, 190, sr.; Colin Metzger, Columbus Grove, 5-9, 200, sr.; Connor Smith, Gibsonburg, 5-8, 170, jr.; Marco Cirigliano, Columbia Station Columbia, 5-10 160, soph.; Austin Francis, Casstown Miami East, 5-10, 160, sr.

WR/TE: Spencer Bliss, Barnesville, 5-9, 155, sr.; Jake Jarrett, Collins Western Reserve, 5-10, 145 Sr.; Paul Butterman, Mount Gilead, 6-3, 175, sr.; Correll Amsbaugh, Worthington Christian, 6-4, 205, jr.; Robert Verba, Andover Pymatuning Valley, 6-2, 235, sr.

OL: Canyon Schneider, West Jefferson, 6-2, 250, sr.; Joe Kinsley, Fairbanks, 6-2, 255, sr.; Steve Rhoades, Proctorville Fairland, 6-0, 225, sr.; Owen Box, Liberty Center, 6-3, 240, jr.; Mitch Douglas, Columbus Grove, 6-0, 250, sr.; Colby Morlock, Creston Norwayne, 6-4, 290, sr.; James McCulloch, Andover Pymatuning Valley, 6-5, 275,sr.; Adam Waller, Mechanicsburg, 6-0, 205, sr.

K: Luke Courtney, Hanoverton United, 5-11, 160, soph.

Second Team Defense

DL: Trennen Stoll, Carey, 6-3, 270, sr.; Mason Williams, Mogadore, 6-4, 235, jr.; Hunter Albright, Springfield Northeastern, 6-0, 220, jr.; Desmond Davis, Cincinnati Gamble Montessori, 6-4, 250, soph.; Cohen Hickman, Jamestown Greeneview, 5-10, 235, sr.; Levi Milledge, Mechanicsburg, 6-1, 205, jr.

LB: Chase Morrow, Lucasville Valley, 5-11, 190, sr.; Brayden Webb, Willow Wood Symmes Valley, 6-4, 225, soph.; Landon Kemerly, Carey, 6-0, 200, jr.; Aiden Godsey, Ashland Crestview, 6-2, 200, sr.; Carson Feichtner, North Robinson Colonel Crawford, 6-1, 200, sr.; Mason Foos, Seneca East, 6-3, 200 Sr.; Giovanni Higgins, St. Bernard-Elmwood Place, 5-11, 160, soph.

DB: Bryce Conti, Carey, 6-1, 170, sr.; Luke Kaufman, Columbus Grove, 5-11, 157, sr.; Jon Brasee, Wellington, 6-1, 180, sr.; Danny Mascadri, Mechanicsburg, 6-0, 175, sr.; Cavan Cooper, Bainbridge Paint Valley, 6-2, 205, jr.

P: Garrett Lamb-Hart, Mount Gilead, 5-10, 155, sr.

Third Team Offense

QB: Jack Gregory, Centerburg, 6-2, 190, sr.; Hayden Kuhn, Ashland Crestview, 6-0, 155, jr.; Derek Lonsway, Carey, 6-0, 180. sr.; Andrew Champagne, Columbia Station Columbia, 6-1, 170, sr.; Caden Houseman, Springfield Northeastern, 6-0, 175, jr.; Preston Sellers, Dayton Christian, 5-10, 190, jr.

RB: Maxton Lower, Northmor, 6-2, 215, jr.; JD Miller, Johnstown Northridge, 6-0, 175, sr.; Ethan Patterson, Willow Wood Symmes Valley, 6-2, 165, sr.; Chase Hall, Coal Grove Dawson-Bryant, 6-1, 190, jr.; Franko Rome, Old Washington Buckeye Trail, 5-10, 171, sr.; Zach Czako, Middlefield Cardinal, 5-10, 220, Sr.

WR/TE: Jonny Frazier, Oberlin, 5-10, 170, sr.; Silas Snell, Cincinnati Country Day, 6-5, 245, sr.; Tre’Von Drake, LaBrae, 6-2, 180, sr.; Mason Murphy, Mogadore, 6-3, 170, sr.

OL: Duston Sanders, Northmor, 6-8, 315, sr.; Gavin Berridge, Marion Elgin, 6-0, 245, sr.; Sean Smith, Columbus Africentric, 5-10, 315, fr.; Quentin Leasure, Barnesville, 5-11, 330, jr.; Tyler Schooley, Gibsonburg, 5-11, 210, sr.; Nick Teglovic, North Robinson Colonel Crawford, 6-2, 230, sr.; Mike Soltis, Middlefield Cardinal, 6-2, 275, sr.; Jace Diedrick, Wellington, 6-3, 250, sr.; Cael Rose, Casstown Miami East, 6-0, 320, sr.

K: Grant Woodfin, Worthington Christian, 5-8, 150, sr.

Third Team Defense

DL: Casey Hudson, Proctorville Fairland, 6-2, 210, sr.; Hunter Kesselring, Beverly Fort Frye, 6-2, 230, sr.; Devin Morris, Archbold, 5-11, 250, jr.; Kavon Robinson-Carter, Garfield Heights Trinity, 6-1, 205, sr.; Isaac Thompson, Oberlin, 6-5, 225, jr.; Devan Dierdrick, Wellington, 6-3, 230, soph.

LB: Joshua Carrel, Worthington Christian, 6-1, 210, jr.; Leighton Loge, Nelsonville-York, 6-1, 180, jr.; Aidan Snodgrass, Old Washington Buckeye Trail, 6-0, 217, sr.; Bo Snyder, New Middletown Springfield, 5-10, 180, sr.; Ty Vickery, Andover Pymatuning Valley, 5-7, 180, fr.; Drew Unangst, Wellington, 6-1, 200, sr.; Jarrod Mays, Jamestown Greeneview, 5-10, 225, jr.; Jacob Rayburn, Arcanum, 5-10, 185, jr.

DB: Devontae Underwood, Cincinnati Gamble Montessori, 5-9, 165, sr.; Carter Williams, Jamestown Greeneview, 6-1, 190, jr.; Anthony Soltis, Middlefield Cardinal, 6-1, 150, sr.; Ryan Croston, Pymatuning Valley, 5-9, 165 fr.; Jarren Hicks, Coal Grove, 6-0, 175, sr.

P: Jesse Meyer, Coldwater, 6-4, 220, sr.

Honorable Mention

QB: Lane Hess. Johnstown Northridge, 6-0, 160, jr.; Nick Neuhart, Old Washington Buckeye Trail, 6-4, 186, jr.

RB: Devin Carter, LaBrae, 5-9, 175, sr.; David Altiere, Western Reserve, 6-0, 178, sr.; Devin Ray, Andover Pymatuning Valley, sr.; Brogan Green, Fairbanks, 5-7, 175, jr.; Teegan Ruhl, Fredericktown, 6-1, 180, jr.; Hayden Salyers, West Jefferson, 5-10, 170, sr.; Dalton Haubeil, Chillicothe Huntington, 5-9, 170, sr.; Hudson Stalder, Nelsonville-York, 5-11, 170, jr.; Owen Hankins, Rock Hill, 6-2, 210, sr.; K.P. Delarber, Defiance Tinora, 5-10, 185, sr.; Tyce DeVolld, Sarahsville Shenandoah, 6-1, 185, jr.; Owyn Wise, Barnesville, 5-10, 165, sr.; Jordan Vallejo, Carey, 6-2, 265, jr.

WR/TE: Seandelle Gardner, New Middletown Springfield, 5′9, 145, sr.; Cody Davis, Columbia, 6-4, 170, sr.; Zander Schmidt, Fairland, 6-0, 185, sr.; Perry Kingrey, Coal Grove, 6-5, 225, sr.; Jordan Martin, Belpre, 6-3, 195, sr.; Jackson Bergman, Hicksville, 6-6, 205, sr.; Jacksen Schroeder, Columbus Grove, 5-11, 165, sr.; Jaden Moss, Oregon Cardinal Stritch, 5-10, 170, sr.; Beau Wolf, Zoarville Tuscarawas Valley, 5-8, 155, sr.; Hunter Yates, Sarahsville Shenandoah, 5-11, 165, soph.

OL: Dallas McCracken, Hanoverton United, 6-5, 280, soph.; Matthew Kidd, Mogadore, 6-0, 175, sr.; Noah Pettry, LaBrae, 6-2, 275, sr.; Adam Pettry, LaBrae, 6-2, 270, sr.; Connor Heater, Brookfield, 6-4, 250, jr.; Zeek Worsencroft, New Middletown Springfield, 6-3, 255, sr.; Andrew Vance, Cincinnati Country Day, 6-5, 240, sr.; Will Dratwa, Frankfort Adena, 6-0, 225, sr.; Tucker Levering, Nelsonville-York, 6-0, 240, sr.; Dominik Robson, Nelsonville-York, 6-4, 250, sr.; Brad Wheeler, Coal Grove, 6-0, 190, sr.; Bryson Spencer, Lucasville Valley, 5-11, 265, sr.; Ashton Clauss, Carey, 6-0, 200, sr.; Hayden Dickman, Archbold, 6-1, 195, jr.; Eric Bohn, Defiance Tinora, 5-10, 210, sr.; Caleb Riggs, Beverly Fort Frye, 6-3, 195, jr.; Logan Shepherd, Barnesville, 5-8, 235, sr.; Landon Koch, Old Washington Buckeye Trail, 6-2, 247, jr.; Dakota Milliken, Old Washington Buckeye Trail, 6-0, 267, sr.; Jared Trenner, Sarahsville Shenandoah, 5-10, 205, jr.; Corbin Ebersbach, Newcomerstown, 6-0, 205, sr.

K: Sean Leonard, Jamestown Greeneview, 6-0, 160, fr.; Chase Ruby, Lucasville Valley, 6-3, 165, sr.; Anthony Bell, Carey, 5-11, 164, sr.;

DL: Payne Brereton, Hanoverton United, 6-0, 235, sr.; Ben Hopkins, Canton Central Catholic, 6-4, 235, sr.; Brayden Young, Casstown Miami East, 6-1, 220, sr.; Alex Johnson, Centerburg, 6-2, 190, sr.; Jarrett Simmons, West Jefferson, 6-1, 210, sr.; Gavin Whited, Northmor, 6-1, 230, sr.; R.J. Ward, Fairland, 5-10, 235, sr.; Eli Patterson, Symmes Valley, 6-1, 205, sr.; Beau Blankenship, Paint Valley, 6-4, 220, sr.; Caleb Osborne, Frankfort Adena, 6-1, 235, jr.; Nathan Martin, Nelsonville-York, 6-1, 190, sr.; Justin Moore, Lucasville Valley, 6-6, 261, Jr.; Joey Yoder, Collins Western Reserve, 6-0, 215, sr.; Camredn Foster, Liberty Center, 6-2, 170, sr.; Javen Gaines, Defiance Tinora, 6-0, 225, jr.; Parker Ketterman, North Robinson Colonel Crawford, 6-1, 210, jr.; Clay Bonnell, Columbus Grove, 6-2, 195, sr.; Kaleb Bailey, Beverly Fort Frye, 6-3, 240, jr.; Ethan Spangenburg, Barnesville, 6-0, 225, sr.; Joel Rataiczak, Sarahsville Shenandoah, 6-3, 200, jr.; Gatlin Fish, Newcomerstown, 6-0, 245, sr.

LB: Nathan Hemberger, LaBrae, 6-0, 190, fr.; AJ Bartolin, Brookfield, 6-0, 190, jr.; Chase Vacco, East Canton, 6-3, 180, sr.; Jake McCullough, East Canton, 5-7, 165, jr.; Tom Reljin, Columbia Station Columbia, 5-10, 190, sr.; Tyler Huber, Arcanum, 5-11, 180, sr.; Garrett Corwin, Northmor, 5-11, 195, sr.; Jack Rickert, Grandview Heights, 6-0, 215, jr.; Tanner Ufferman, Fairbanks, 6-0, 190, sr.; Tyler White, Worthington Christian, 5-11, 170, sr.; Grayson Walsh, Symmes Valley, 5-10, 185, sr.; Cayden Alvarado, Archbold, 5-10, 210, sr.; Zaiden Huck, Beverly Fort Frye, 5-11, 190, jr.; Eli Johnson, Beverly Fort Frye, 5-11, 178, jr.; Chase Conner, Barnesville, 6-0, 170, sr.; Connor Jones, Barnesville, 5-10, 200, sr.; Hunter Schott, Sarahsville Shenandoah, 6-3, 230, jr.; Trenton Newkirk, Newcomerstown, 6-2, 245, sr.; Isaac Fullenkamp, Coldwater, 5-11, 170, sr.

DB: Jay’ Marion Jethroe, LaBrae, 6-0 170, jr.; Elijah Stanley, Creston Norwayne, 6-0, 185, jr.; Ty Moore, Wellington, 5-10, 170, sr.; Owen Menge, Columbia Station Columbia, 5-7, 155, sr.; Jalen Fairbanks, Cincinnati Gamble Montessori, 5-9, 155, sr.; Marcus Cortez, Northmor, 5-10, 150, sr.; Cameron Frazier, KIPP Columbus, 5-11, 165, soph.; Adam Fry, West Jefferson, 5-10, 165, sr.; Tyler Johnson, Centerburg, 6-2, 195, jr.; Tristin Pierce, Grandview Heights, 5-9, 170, jr.; Kalyn Spence, Columbus Africentric, 6-0, 170, sr; Steeler Leep, Fairland, 5-9, 165, Jr.; Levi Niece, Symmes Valley, 5-7, 180, sr.; Hunter Blagg, Rock Hill, 5-8, 150, sr.; Jacob Hershberger, Harrod Allen East, 5-11, 160, jr.; Cole Commisso, Defiance Tinora, 5-11, 175, sr.; Owen Long, Liberty Center, 6-0, 160, sr.; Carter Valentine, North Robinson Colonel Crawford, 6-5, 185, sr.; Bunk Millender, Newcomerstown, 5-7, 150, fr.; Sam Townsend, Sarahsville Shenandoah, 6-0, 165, soph.; Donovan Geiger, Old Washington Buckeye Trail; 6-3, 171, soph.

P: Eric Groesser, Sullivan Black River, 6-0, 190, soph.; Cordell Grubb, Paint Valley, 6-0, 215, Sr.; Noah Dickerson, Crooksville, 6-2, 190, Sr.

ExplorePHOTOS: Marion Local wins record 12th state football title

DIVISION VII

Offensive Players of the Year: Drew Gallehue, Edon

Defensive Player of the Year: Eli Franks, McComb

Coach of the Year: Bob Ashley, Portsmouth Notre Dame

First Team Offense

QB: Peyton Lester, East Knox, 6-2, 165, sr.; Tabor Lackey, Glouster Trimble, 5-11, 180, sr.; Malachi Rose-Burton, Woodsfield Monroe Central, 5-11, 170, sr.; Drew Gallehue, Edon, 6-4, 220, sr.; Ashton Bour, Bascom Hopewell-Loudon, 5-10, 185, sr.; Mark Smith, Cincinnati College Prep Academy, 6-2, 185, sr.; Levi Wiederhold, Fayetteville-Perry, 6-3, 205, sr.

RB: Brae Friesner, Berne Union, 5-10, 150, sr.; Wyatt Reiman, Shadyside, 6-0, 180, sr.; Owen Lefeld, St. Henry, 6-1, 205, sr.; Jaden Schlabach, Dalton, 6-0, 195, sr.; Reed Wehr, New Madison Tri-Village, 5-9, 170, soph.; Mason Hackett, Newark Catholic, 5-8, 180, jr.

WR/TE: Gannon Ripke, Edon, 6-0, 205, sr.; Nolan Beeker, Tiffin Calvert, 6-3, 180, sr.; Jaiden Malone, Dalton, 6-1, 170, sr.: Kyle Zygmunt, Independence, 6-2, 187, sr.; Ka’Von Bailey, McComb, 6-2, 180, sr.; Jayden Bradwshaw, Fayetteville-Perry, 6-2, 175, sr.

OL: Logan Crozier, Shadyside, 6-0, 285, sr.; Brandon Boes, Bascom Hopewell-Loudon, 6-3, 295, sr.; Brandon Keller, St. Henry, 6-7, 270, sr.; Collin Arnold, Lucas, 6-0, 222, sr.; Jacob Fovozzo, Cuyahoga Heights, 6-4, 270, sr.; Zach Armbruster, De Graff Riverside, 6-2, 270, sr.; Cassius Hulbert, Edon, 6-3, 300, sr.

K: Casey McGhee, Independence, 5-9, 155, sr.

First Team Defense

DL: Waylon Yeager, Fisher Catholic, 6-3, 268, sr.; Shane Keenan, Toronto, 6-6, 285, sr.; Eli Franks, McComb, 6-2, 270, sr.; Eddie Kiernan, Warren JFK, 6-1, 235, sr.; Gabe Meyer, Fort Loramie, sr.; Dylan Smith, De Graff Riverside, 5-9, 250, sr.

LB: Elijah Wallace, Newark Catholic, 6-1, 210, sr.; Blake Guffey, Glouster Trimble, 6-2, 200, sr.; Will Stieber, Norwalk St. Paul, 5-8, 165, sr.; Darren Meier, Maria Stein Marion Local, 5-10, 185, jr.; Tate Geiser, Dalton, 5-9, 165, sr.; Ashton Lerz, Independence, 5-11, 195, sr.; John Edwards, Sidney Lehman, 5-10, 195, sr.

DB: Markus Frazier, Columbus Crusaders, 5-7, 140, sr.; Noah Ball, Malvern, 6-4, 180, sr.; Peyton Otte, Maria Stein Marion Local, 6-0, 185, sr.; Justin Finkbine, New Madison Tri-Village, 6-3, 180, jr.; Deven Frilling, De Graff Riverside, 6-2, 165, sr.

P: Tyler Perkins, Norwalk St. Paul, 6-1, 185, sr.

Second Team Offense

QB: Nate Nemeth, Berne Union, 6-0, 180, jr.; Cole Canter, Newark Catholic, 6-3, 190, sr.; Kabel Isaly, Hannibal River, 5-9, 150, soph.; David Homan, New Bremen, 6-1,162, jr.; Michael Tommer, Independence, 6-2, 175, sr.;

RB: Jack Tencza, Fisher Catholic, 6-0, 210, sr.; Holden Dailey, Waterford, 6-0, 200, Sr.; Noah Frederick, Sebring McKinley, 5-9, 175, sr.; Ryan Krajewski, Cuyahoga Heights, 5-10, 160, sr.; Bryce Newland, Reedsville Eastern, 5-8, 165, sr.; Tanner Bills, New Matamoras Frontier, 5-11, 170, sr.

WR/TE: James Brooks, New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic, 5-11, 200, sr.; Zaiden Fry, Sycamore Mohawk, 5-11, 150, jr.; Nick Alig, New Bremen, 6-0, 170, sr.; Jaylin Walker, Grove City Christian, 5-11, 160, sr.; Josh Scantland, New Madison Tri-Village, 6-4, 190, sr.; Ashton Young, Springfield Central Catholic, 6-0, 180, sr.

OL: Sam Foster, Malvern, 6-2, 210, sr.; Zach Pocos, Norwalk St. Paul, 5-10 195, sr.; Karson Tennery, Fort Loramie, 6-0, 220, sr.; Tytus Gasper, Ansonia, 6-1, 215, sr., Wyatt Plush, New Madison Tri-Village, 5-9, 305, sr.; Daniel Gray, Newark Catholic, 6-2, 285, sr.; David Jedrzejek, Independence, 6-2, 200, sr.

K: John Dragos, Warren JFK, 5-11, 185, sr.

Second Team Defense

DL: Carter Campbell, Portsmouth Notre Dame, 6-2, 180, jr.; Matt Bertke, St. Henry, 6-7, 265, sr.; Connor Sanders, McGuffey Upper Scioto Valley, 6-3, 225, sr.; Brodie Vitt, Bascom Hopewell-Loudon, 5-11, 220, sr.; Devyn Mercilliott, Ashtabula St. John, sr.; Seth Cook, New Madison Tri-Village, 6-2, 190, jr.

LB: Levi Lyons, Danville, 6-0, 210, jr.; Avery Creamer, Hannibal River, 5-11, 175, sr.; Andrew Swisher, McComb, 5-11, 175, jr.; Isaac Gaietto, Hopewell-Loudon, 5-11, 185, sr.; Keegen Weiss, Ansonia, 5-10, 175, soph.; Jeff Ellis, Cincinnati College Preparatory Academy, 5-11, 225, sr.; Jadyn Thomas, Lockland, 6-1, 220, soph.

DB: Lane Cline, Waterford, 5-9, 150, jr.; James Burleson, Bowerston Conotton Valley, 5-4, 142, sr.; Nevin Robson, Dola Hardin Northern, 6-3, 190, sr.; Owen Beatty, Dalton, 5-11, 165, sr.; Owen Pleiman, Fort Loramie, sr.

P: Tyler Hall, Millersport, 6-1, 165, sr.

Third Team Offense

QB: Jayden Hanks, Grove City Christian, 6-0, 160, sr.; Tristan Phillips, Malvern, 5-10, 170, sr.; Caleb Maurer, Fort Loramie, 6-0, 170, jr.; Ty Myers Jr., Springfield Catholic Central, 6-0, 165, soph.;

RB: Gavin Hart, Portsmouth Notre Dame, 5-11, 190, soph.; Bryce Downs, Glouster Trimble, 6-1, 190, sr.; Marshal Sayre, Caldwell, 5-9, 185, jr.; Rex Hankinson, Zanesville Bishop Rosecrans, 5-11, 175, sr.; Rory Corrigan, Independence, 5-10, 188, jr.; Peyton Beam, Ansonia, 6-2, 200, sr.

WR/TE: Tanner Elwell, Newark Catholic, 5-9, 155, sr.; Aidan Morris, Pandora-Gilboa, 6-0, 160, soph.; Landon Johnson, Hamler Patrick Henry, 5-9, 150, soph.; Brody Longwell, Hannibal River, 6-2, 180, sr.; Logan Eilerman, Fort Loramie, 6-4, 200, jr.

OL: Owen Huck, Waterford, 5-7, 175, sr.; Waylon Clark, Caldwell, 5-10, 225, sr.; Tyler Ramseyer, Dalton, 5-11, 193, sr.: Daymeon Pennington, Hamilton New Miami, 6-1, 235, jr.; Carter Carpenter, Berne Union, 6-5, 305, sr.; Conner Wooten, Glouster Trimble, 6-0, 285, Sr.; Dylan Swisher, McComb, 6-1, 340, Sr.

K: Connor Schmit, Ansonia, 6-2, 185, sr.

Third Team Defense

DL: Ryan Florence, Shadyside, 6-1, 195, sr.; Connor Gephart, Lima Central Catholic, 6-0, 223, sr.; Jagger Landers, Antwerp, 6-6, 206, sr.; Morgan Crist, Independence, 6-1, 197, sr.; Jaylen Stewart, Lockland, 6-2, 235, sr.

LB: Brendan Sheehan Newark Catholic, 5-10, 175, jr.; Tommy Bernath, Zanesville Bishop Rosecrans, 5-11, 180, sr.; Hayden Wagner, Antwerp, 5-8, 160, sr.; Grant Barrett, Lucas, 6-0, 181, sr.; Andy Jakubczak, Cuyahoga Heights, 5-9, 160, jr.; Nate Ciavarella, Hamilton New Miami, 5-10, 205, sr.; Calvin Hoying, Fort Loramie, jr.

DB: Sammy Amnah, Berne Union, 6-2, 170, sr.; Camden Glaser, McComb, 6-2, 170, jr.; Seth Kucia, Cuyahoga Heights, 5-9, 140, jr.; Tyler Tipis, Fayetteville-Perry, 5-8, 145, sr.; Jonah Asebrook, South Charleston Southeastern, 5-11, 165, soph.; Isaac Roeder, Monroeville, 6-2, 200, sr.

P: Elijah Frederick, Sebring McKinley, 5-7, 170, sr.

Honorable Mention

QB: Vinny Ballone, Lowellville, 6-4, 175, jr.; Ethan Stutz, Dalton, 5-11, 150, jr.; Luke Torgerson, Cuyahoga Heights, 6-0, 182, sr.; Nate Hickman, Cardington, 6-1, 205, sr.; Kaden Lester, Ridgedale, 6-1, 205, sr.; Grant McCutcheon, Waterford, 5-11, 175, sr.; Josiah Smith, Racine Southern, 5-9, 175, soph.; Ryan Yingst, Lima Perry, 6-4, 200, sr.; Tre McCoy, Corning Miller, 5-8, 175, sr.; J.D. Schmidt, New Matamoras Frontier, 5-8,175, sr.; Jordan Cherry, Tuscarawas Central Catholic, 6-2, 190, jr.

RB: Colton Soukup, Salineville Southern, 6-1, 190, jr.; Antwan Brown, Warren JFK, 5-11, 180, sr.; Cole Delaughder, East Knox, 6-1, 175, soph.; Hayden Welly, Bascom Hopewell-Loudon, 6-0, 225, jr.; Shae Sparks, Plymouth, 5-8, 150, jr.; Jackson Rohrs, McGuffey Upper Scioto Valley, 6-0, 180, sr.; Quincey Crabbs, Norwalk St. Paul, 5-8, 165, jr.; Austin Creamer, Hannibal River, 6-0, 180, sr.; Levi Justice, Sciotoville East, 5-8, 187, sr.

WR/TE: Evan Beacher, Independence, 5-10, 150, jr.; David Collins, Cuyahoga Heights, 6-3, 153, jr.; Kaiden Colopy, Danville, 5-11, 154, jr.; Austin Wisor, Glouster Trimble, 5-11, 170, sr.; Tucker Dixon, Glouster Trimble, 5-10, 140, sr.; Dylan Seison, Portsmouth Notre Dame, 6-0, 150, jr.; Travis Hoyle, Lima Central Catholic, 6-2, 188, sr.; Carson Music, Greenwich South Central, 5-10, 145, sr.; Brody Lollathin, Hannibal River, 5-10, 170, jr.; Dillon Lincoln, Woodsfield Monroe Central, 5-8, 165, sr.; Aiden Tarr, Bridgeport, 5-9, 160, sr.

OL: Patrick Valent, Warren JFK, 6′4, 285, jr; Sammi Hindi, Warren JFK, 6-2, 285, sr.; Tyler Stanley, Wellsville, 6-6, 300, sr.; Quentin Lehman, Dalton, 6-3, 250, jr.; Kendall Carter, Danville, 6-1, 205, soph.; Kavanaugh Frank, Fisher Catholic, 6-1, 203, sr.; Colin McAvoy, Cardington, 6-1, 210, jr.; Adrian Carrillo, Leipsic, 5-9, 200, sr.; Chris Cortez, Arlington, 5-9, 207, sr.; Ryan Cook, Bascom, Hopewell-Loudon, 5-10, 270, sr.;Blaine Castle, McGuffey Upper Scioto Valley, 6-5, 290, jr.; Jacob Lauck, Lima Central Catholic, 6-2, 240, jr.; Josh Fancher, Toronto, 6-3, 320, sr.; Collin Kroll, Woodsfield Monroe Central, 5-9, 175, sr.; Marshall Bier, Hannibal River, 5-9, 285, jr.

K: JJ Viau, Fisher Catholic, 5-9, 156, sr.; Aidan Culler, Lucas, 6-0, 182, soph.; Owen Gabel, New Bremen, 5-7, 174, sr.

DL: Tanner Fleming, Fayetteville-Perry, 6-0, 255, sr.; Camdyn Hoskin, Windham, 5-11, 230, sr.; Angelo Rocco, Cuyahoga Heights, 5-11, 170, Jr.; Ian Staten, Berne Union, 6-4, 215, sr.; Trevor Treinish, Millersport, 6-3, 175, sr.; Cole Wright, Glouster Trimble, 6-1, 250, soph.; Keagan Jackson, Sciotoville East, 5-10, 165, jr.: Dominic Sparks, Portsmouth Notre Dame, 6-7, 230, jr.; Ty Kessler, Arlington, 6-5, 303, sr.; Kevin Partington, Maria Stein Marion Local, 6-0, 180, sr.; Ethan Lammers, Leipsic, 5-11, 192, sr.; Robert Myer, Bowerston Conotton Valley, 5-9, 220, jr.; Brayden Strawn, Hannibal River, 5-9. 220, jr.

LB: Mike Miller, Leetonia, 6-2, 230, sr.; Wyatt Morris, Salineville Southern, 5-10, 185, jr.; Michael Mauro, Warren JFK, 5-9, 190, sr.; Vinny Layko, Lowellville, 5-11, 255, sr.; Ambrose Hoso, Warren JFK, 5-10, 170, jr.; Dominic Trusso, Cuyahoga Heights, 5-10, 175, Sr.; Carson Bauer, Berne Union, 5-10, 190, sr.; Nathan Thiel, Ridgedale, 6-3, 210, soph.; Jayden Evans, Reedsville Eastern, 6-0, 200, sr.; Henley Dye, Edon, 6-0, 220, sr.; Wyatt Russell, Pandora-Gilboa, 6-0, 195, jr.; Xavier Watson, Malvern, 5-11, 175, sr.; Jayce Nett, Toronto, 5-10, 195, fr.; Thayne Mahaffey, New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic, 5-10, 165, jr.; Andrew Osman, Shadyside, 5-9, 155, sr.;

DB: Michael Ballone, Lowellville, 5-7, 135, soph.; Alex DeSalvo, Warren JFK, 5-7, 150, sr.; Luke Pascarella, Independence, 5-11, 170, jr.; Jason Meadwell, Cuyahoga Heights, 5-7, 134, sr.; Shane Knepp, East Knox, 5-10, 155, sr.; Walker Weckesser, Danville, 5-11, 160, soph.; Julius Wilson, Fairfield Christian, 6-0, 175, sr.; Jacob Huffman, Waterford, 6-2, 190, Sr.; Quin Schroeder, Leipsic, 5-8, 151, soph.; Ried Jury, Bascom Hopewell-Loudon, 6-0, 180, sr.; Kaden Recker, Antwerp, 5-9, 144, sr.; Ben Wach, Shadyside, 5-6, 135, soph.; Michael Bunning, Woodsfield Monroe Central, 5-7, 155, sr.; Dominic Bouscher, Toronto, 6-1, 173, soph.; Lucas Cox, New Matamoras Frontier, 5-9, 155, jr.

P: Aidan Eifert, Maria Stein Marion Local, 5-10, 180, jr.